Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες, τη Δευτέρα, 11 Σεπτεμβρίου 2023, θα υποδεχθούμε με χαρά τους μαθητές και τις μαθήτριές μας και θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος Αγιασμός στη Σχολική μας Μονάδα.

Συγκεκριμένα:

1. Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα προσέλθουν στις 8:15 με τις σχολικές τους τσάντες και θα παραμείνουν στο Σχολείο μέχρι τις 09:30, σύμφωνα με τον προγραμματισμό του Σχολείου, ο οποίος περιλαμβάνει:

• Διανομή των βιβλίων της νέας σχολικής χρονιάς ανά μαθητή/μαθήτρια.
  • Ενημέρωση για το Εβδομαδιαίο Ωρολόγιο Πρόγραμμα του Σχολείου.

2. Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στον αύλειο χώρο του Σχολείου στις 08:30, δίχως την παρουσία γονέων-κηδεμόνων.

3. Προς αποφυγή συνωστισμού, όχι μόνο κατά τη διάρκεια όλης της χρονιάς, αλλά και την ημέρα του Αγιασμού, οι μαθητές/μαθήτριες της Α΄ τάξης και Β΄ τάξης θα προσέλθουν από τη «μικρή» είσοδο του Σχολείου επί της οδού Σολωμού, ενώ οι μαθητές/μαθήτριες της Γ΄ τάξης, Δ΄ τάξης, Ε΄ τάξης και ΣΤ΄ τάξης από την κεντρική είσοδο επί της οδού Καποδιστρίου. Το ίδιο  θα ισχύει και κατά την αποχώρηση.

Καλή σχολική χρονιά, με υγεία και δύναμη!

Η Αν. Διευθύντρια του Σχολείου

Καραμέρου Καλλιόπη

Έναρξη σχολικού έτους 2023-2024 (Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου – Αγιασμός)