Καλωσορίσαμε σήμερα στο σχολείο μας το Ειδικό Δημοτικό σχολείο της πόλης μας. Είπαμε τα κάλαντα της άνοιξης, τραγουδήσαμε, χορέψαμε, ζωγραφίσαμε, κάναμε διάφορες δράσεις και δώσαμε όμορφα μηνύματα αγάπης.

Μια εμπειρία μοναδική..Η ζεστή υποδοχή των παιδιών, τα αμέτρητα χαμόγελα, οι αγκαλιές και ο χαρακτηριστικός αυθορμητισμός της ηλικίας τους, έκαναν τους μαθητές/τριες μας να αισθανθούν οικεία από το πρώτο λεπτό.

Μια πολύ όμορφη, συγκινητική και άψογα οργανωμένη εκδήλωση. Ευχαριστούμε πολύ όλους τους εκπαιδευτικούς που συνέβαλαν σε αυτήν την προσπάθεια και ιδιαίτερα τις δύο μουσικούς του σχολείου μας, κα Ροϊλίδη και κα ΝικολαΊδου, που έντυσαν μουσικά την εκδήλωση, όπως επίσης και την κα Γιαξίδου που έντυσε με τις εικαστικές δημιουργίες της το σχολείο.

“Χελιδονίσματα – Ήρθε, ήρθε η χελιδόνα” – Τα κάλαντα της Θράκης