ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α’ ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2024-2025

ΩΡΕΣ ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ Καθημερινά, 13:15-14:00. Σύμφωνα με την υπ’ Αρ. Πρωτ. Φ.6/21383/Δ1/28-2-2024 Εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ, οι εγγραφές στην Α’ τάξη του Δημοτικού για το σχολικό έτος 2024-25 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως και 20 Μαρτίου 2024. Επισημαίνεται ότι

Δ2 – “Ο καλός λύκος και η κοκκινοσκουφίτσα”

Στα πλαίσια του μαθήματος της Γλώσσας και βασιζόμενοι σε κείμενο παραγωγής γραπτού λόγου μιας μαθήτριας του Δ2, οι μαθητές/τριες του τμήματος την δραματοποίησαν, έφτιαξαν στολές και την παρουσίασαν.

Γ1 & Γ2 “Επίσκεψη στο Δημαρχείο”

Οι μαθητές/τριες των τμημάτων Γ1 και Γ2 με τις υπεύθυνες εκπαιδευτικούς τους κα Αν.Τερζή, κα Ευφ.Ματά και κον Ιορ.Παπάζογλου πραγματοποίησαν επίσκεψη στο Δημαρχείο της πόλης μας, όπου και τους υποδέχθηκε ο ίδιος ο Δήμαρχος. Κάθισαν στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου

Ε1 – Προστασία περιβάλλοντος

Οι μαθητές/τριες του Ε1 με την υπεύθυνη καθηγήτρια Αγγλικών κα Μ. Χαλαστάνη δημιούργησαν αφίσες και κολάζ στα Αγγλικά με θέμα την Προστασία του Περιβάλλοντος.

Εκδήλωση κοπής πρωτοχρονιάτικης πίτας

Σε βραδιά που διοργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αλεξ/πολης και καλεσμένο τον Σύλλογο Διδασκόντων έγινε η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας με τυχερή την κα Γιαξίδου, περάσαμε όμορφα και τους ευχαριστούμε θερμά!!