ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι η Ψυχολόγος και η Κοινωνική Λειτουργός της ΕΔΕΑΥ του Σχολείου είναι στη διάθεση των μαθητών/τριών παρέχοντας υποστήριξη και οδηγίες για την ψυχολογική, κοινωνική και συναισθηματική ενδυνάμωσή τους αυτή τη δύσκολη και ψυχοφθόρα περίοδο που διανύουμε.

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (WEBEX)

Οι μαθητές πατάνε τον αντίστοιχο σύνδεσμο του εκπαιδευτικού την αντίστοιχη ώρα που πρέπει. Οι σύνδεσμοι των ψηφιακών τάξεων των εκπαιδευτικών θα σταλούν στα e-mail των γονέων-κηδεμόνων.

Εκδηλώσεις για την επέτειο του Πολυτεχνείου

Oι εκδηλώσεις για την επέτειο του Πολυτεχνείο θα πραγματοποιηθούν διαδικτυακά, μέσω σύγχρονης τηλεκπαίδευσης (webex) από τις 14:10 και μετά, πατώντας τον σύνδεσμο της ψηφιακής τάξης που εστάλη στα e-mail των γονέων -κηδεμόνων.

«Ενημέρωση σε ό,τι αφορά τη Σύγχρονη εξ’ Αποστάσεως Εκπαίδευση για το σχολικό έτος 2020-2021»

Αγαπητοί γονείς, το Σχολείο μας έχει προετοιμαστεί κατάλληλα για να παρέχει, αν και όποτε χρειαστεί, Σύγχρονη Εξ’ Αποστάσεως Εκπαίδευση, καθώς, όλως εξαιρετικά, μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους 2020-2021 και εφόσον παραμένει ο κίνδυνος διασποράς του κορωνοϊού COVID-19, οι Σχολικές

Ενημέρωση σε ό,τι αφορά διαχείριση παιδιού που εμφανίζει συμπτώματα συμβατά με λοίμωξη COVID-19 εκτός του χώρου του Σχολείου

Αγαπητοί γονείς, μέχρι στιγμής στο Σχολείο μας δεν έχουν εμφανιστεί επιβεβαιωμένα περιστατικά λοίμωξης COVID-19 σε ό,τι αφορά μαθητές και εκπαιδευτικούς. Θα θέλαμε, όμως, να σας ενημερώνουμε σχετικά με τη διαχείριση ενός παιδιού που εμφανίζει συμπτώματα συμβατά με λοίμωξη COVID-19 εκτός