ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

οι εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου θα λάβουν χώρα την Τρίτη, 27 Οκτωβρίου 2020 και θα πραγματοποιηθούν ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΤΜΗΜΑΤΟΣ.

Η παράδοση της σημαίας από τη Διευθύντρια του Σχολείου στον σημαιοφόρο θα πραγματοποιηθεί παρουσία ΕΚΠΡΟΣΩΠΩΝ των ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ και των ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ τηρώντας τα απαραίτητα μέτρα ατομικής προστασίας.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που παρακολουθούν το Ολοήμερο Πρόγραμμα συμμετέχουν στις εκδηλώσεις του Σχολείου και αποχωρούν με τους άλλους μαθητές.

Σύμφωνα με την 37η Πράξη/2020-2021 του Συλλόγου Διδασκόντων, η ώρα προσέλευσης των μαθητών στις 27 Οκτωβρίου θα είναι στις 08:15 και η ώρα αποχώρησης στις 10:00.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων

του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αλεξανδρούπολης